Barion Pixel

Hőszivattyú rendszerek tervezése

  • Meglévő és új otthonokba
  • Rövid határidővel
  • Tervezés és kivitelezés egy kézben

A levegő-víz hőszivattyú tökéletes választás: 

  • Meglévő fűtési rendszer korszerűsítés vagy bojler cseréje esetén.
  • Otthonfelújítás, korszerűsítés esetén, ha egyetlen megoldást szeretnénk a fűtési, hűtési és meleg víz-szükségleteink  kezeléséhez.
  • Meglévő modern radiátorokhoz, vagy ha ragaszkodunk a radiátoros fűtés kényelméhez.
  • Ha hosszú élettartamú és megbízható rendszert keres, minimális szerviz- és karbantartási igényekkel.

A hőszivattyú kiválasztásának és telepítésének főbb lépései

Szükségem van-e hőszivattyúra?

Hőszivattyú telepítésére nem csak az újonnan épülő épületek esetén van lehetőség, hanem a már meglévő ingatlanoknál is, például egy korszerűsítés, vagy felújítás keretén belül.

Ha emellett döntünk, az minden esetben jó döntés lehet, hiszen energiatakarékos és gazdaságos módon biztosíthatjuk otthonunk hűtését, fűtését, vagy használati melegvíz előállítását.

Hosszabb távú befektetésként érdemes számolni vele, hiszen bár a telepítés meglehetősen költségigényes, ám idővel nem csupán a rendszeres kiadásainkat faraghatjuk le vele, hanem az épület energetikai jellemzőire, piaci értékére is pozitívan hat.

Milyen típusú berendezést vásároljak?

Bár néhány támpont már előzetesen is irányt adhat ahhoz, hogy milyen típusú készülék lehet megfelelő az adott igényhez, mi minden esetben egyedi konzultáció, helyszíni felmérés és tanácsadás keretében az ügyféllel közösen alakítjuk ki a számára megfelelő megoldást.

Hol legyen a kültéri egység?

A levegő-víz hőszivattyúk esetében -bár esztétikai okokból csábító lehet az egységet szűk helyeken elhelyezni-, nem szabad elfelejteni, hogy a hőszivattyúk a kültéri levegőből vonják el a hőt, így minél nagyobb hozzáférést kapnak, annál jobban fognak működni. Közvetlen közelükben kerüljük a dús növényzetet, a hófúvásra hajlamos helyeket és az olyan építményeket is, amelyek akadályozhatják a légáramlást a hőszivattyú körül.

A telepítési hely kiválasztásakor szem előtt kell tartsuk a a minél egyszerűbb hozzáférést is, a könnyű szervizelhetőség érdekében. Egy saját lábakon álló, tartó alapzat a legcélszerűbb a zaj minimalizálásában és abban, hogy az egység ne kerülhessen gereblyék, lapátok vagy fűnyírók útjába, valamint hogy télen a leesett hóréteg ne jelentsen gondot.

Hőszivattyú telepítés

Az utolsó lépés a hőszivattyú telepítése. Bizonyos típusú telepítési munkálatokat (például hűtőkör megbontását és szerelését) kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező szakember végezhet, így a telepítés szakszerű kivitelezése is elengedhetetlen.

Mit tartalmaz egy hőszivattyú szerviz?

A hőszivattyú megfelelő karbantartása érdekében a szakképzett fűtésszerelő a szervizelés során számos ellenőrzést végez. A konkrét ellenőrzések az Ön hőszivattyújának típusától függően változhatnak a karbantartási feladatok, de leírunk néhány általános ellenőrzést amit szoktak végezni:

–    A szivattyú környéke mentes legyen a szűrőket eltömítő és a hatékonyságot csökkentő szennyeződésektől.
–    Az egyes alkatrészeket, például az elektromos csatlakozásokat, a ventilátorok motorjait, a kondenzátorokat, valamint a kompresszor indítási és futási idejét is ellenőrizni kell.
–    A ventilátorlapátokat és a piszkos vagy eltömődött szűrőket meg kell tisztítani, és a szűrőket esetleg ki kell cserélni, ha túlságosan eltömődtek.

A szerviz célja, hogy hőszivattyúja a lehető leghatékonyabban működjön, valamint hogy a lehetséges problémákat még azelőtt azonosítsa és kezelje, mielőtt azok nagyobb gondot okoznának.


Ki szervizelhet hőszivattyút?

A hőszivattyú szervizeléséhez fontos, hogy a megfelelően képzett, F-Gáz tanúsítvánnyal rendelkező fűtésszerelő végezze.

Ez a tanúsítvány biztosítja, hogy a technikus képzett a hűtőközegek kezelésére és a hőszivattyú hűtőközeggel ellátott alkatrészeinek karbantartására

 

Minták hőszivattyú rendszerek tervezéséhez:

1,

2,

3,

 

Fizetési lehetőségek
x
GINOP